MÉDIA

Dušan Drbohlav hostem Českého rozhlasu

Dne 21. února 2024 byl Dušan Drbohlav hostem pořadu Jak to vidí, který moderuje Zita Senková. Tentokrát se rozhovor zaměřil na integraci ukrajinských uprchlíků v Česku. Rozhovor najdete ZDE.

Dušan Drbohlav hostem pořadu Události, komentáře

Dne 9. února 2024 byl Dušan Drbohlav hostem pořadu Události, komentáře, kde se vyjadřoval například k aktuálním migračním trasám vedoucím do Evropy. Záznam pořadu najdete na webu České televize.

Dušan Drbohlav hostem pořadu Jak to vidí…

14. září 2023 byl Dušan Drbohlav hostem Zity Senkové v pořadu Českého rozhlasu Jak to vidí... Diskutovali počty imigrantů v Česku, včetně těch bez odpovídajících dokumentů. Pořad najdete ZDE.

Dušan Drbohlav pořadu Jak to vidí…

Dne 16. června 2023 byl Dušan Drbohlav hostem pořadu Českého rozhlasu "Jak to vidí". Profesor Drbohlav zde diskutoval unijní plán migrační reformy. Pořad najdete ZDE.

Dušan Drbohlav v Českém rozhlase

Dušan Drbohlav byl hostem v pořadu Českého rozhlasu s názvem Dvojka. S moderátorkou Zitou Senkovou diskutoval důvody migrace i rozdíly v kvalitě života ve světě. Rozhovor najdete na stránkách Českého rozhlasu na tomto ODKAZU.

Dušan Drbohlav hostem Českého rozhlasu

Dušan Drbohlav byl 7. 2. 2023 hostem pořad Českého rozhlasu v programu Jak to vidí. Hovořil o ukrajinských uprchlících v Česku a jejich rozhodování o tom, zda se vrátí na Ukrajinu, nebo zůstanou v Česku. Více informací najdete ZDE.

Dušan Drbohlav hostem Českého rozhlasu

Ve středu 16. 11. 2022 byl Dušan Drbohlav hostem Zity Senkové z Českého rozhlasu. Povídali si spolu o integraci uprchlíků z Ukrajiny, kteří mnohdy stojí "na půl cesty" mezi Českem a Ukrajinou a nemají vzhledem k válce jistotu, zda se budou moci vrátit do své země....

Dušan Drbohlav hostem pořadu Horizont 24

V pátek 11. listopadu 2022 byl Dušan Drbohlav hostem Jiřího Szántó v pořadu Horizont 24, kde diskutovali migraci jako politické téma v Evropě a aktuální situaci. Odkaz na vysílání je ZDE, Dušan Drbohlav začíná mluvit v 3:30.

Dušan Drbohlav hostem pořadu Jak to vidí

Dne 16. 8. byl Dušan Drbohlav hostem pořadu Jak to vidí na rozhlasové stanici Dvojka. Tématem bylo zejména pracovní uplatnění uprchlíků z Ukrajiny a jejich jazykové dovednosti. Rozhovor si můžete poslechnout ZDE.

Dušan Drbohlav hostem Českého rozhlasu

Na konci května byl Dušan Drbohlav hostem Českého rozhlasu, kde hovořil o nárůstu počtu migrantů ve světě a zejména pak nárůstu počtu uprchlíků. Mimo jiné shrnul důvody těchto změn - tedy zejména klimatické změny (sucho, rostoucí teploty) a sociální faktory jako jsou...

Eva Janská hostem Rádia ZET

Počátkem května byla členka našeho týmu Eva Janská hostem Martina Kováře na Rádiu ZET. Tématem rozhovoru byla především dlouhodobá imigrace z Ukrajiny do Česka. Shrnutí obsahu i nahrávku rozhovoru najdete ZDE.